Event lekkoatletyczny „Zacznij od lekkiej” w częstochowskiej Siódemce

W murach częstochowskiej Szkoły Podstawowej nr 7 zagościła królowa sportu – lekkoatletyka. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego projektu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki „Zacznij od lekkiej”, którego celem jest promocja lekkoatletyki wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie zgromadziło 120 uczniów, którzy rywalizowali ze sobą w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach, których fundamentem jest właśnie lekkoatletyka. Uczniowie mogli sprawdzić swoją skoczność, szybkość, siłę i wytrzymałość. Największe emocje wzbudził bieg sprinterski na dystansie 40m, choć całe wydarzenie to szereg niezapomnianych chwil. Radość i zaangażowanie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi koszulkami i okolicznościowymi medalami. Event lekkoatletyczny okazał się sukcesem, który zintegrował społeczność lokalną i udowodnił, że sport przynosi wiele radości i pozytywnych emocji. A sama lekkoatletyka jest podstawą do uprawiania wszystkich dyscyplin sportowych.