Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, umiejętności, kreatywności, odwagi, a także dobrej zabawy. Wszystko zaczęło w 2003 r., kiedy do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „The Dot” (,,Kropka’’), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki”, poznała siebie i uwierzyła w swój talent i możliwości.

Uczniowie klas 1-3 aktywnie włączyli się w obchody tego dnia. Kolorowe kropki obecne były wszędzie, zarówno na ubraniach dzieci, jak i w salach lekcyjnych. Podczas zajęć nasi uczniowie obejrzeli krótki film o historii dziewczynki Vashti. Ukazał on dzieciom, że w każdym z nas drzemie jakiś ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. Po projekcji filmu uczniowie z chęcią opowiadali o swoich zainteresowaniach i zdolnościach. Było kolorowo, radośnie i twórczo. Uczniowie w swoich klasach wspólnie pokolorowali kolorowanki XXL, które zdobią teraz nasz szkolny korytarz i przypominają nam, że każdy z nas ma w sobie jakiś ogromny talent.