Dzień Edukacji Narodowej

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”

15 października 2024 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w hali sportowej odbyła się uroczysta akademia. To dzień szczególny, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W części oficjalnej jako pierwsze odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas czwartych na sztandar szkoły. Następnie głos zabrał Pan dyrektor Adam Krawczyk, który złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, podziękował za ich dotychczasowe zaangażowanie, cierpliwość okazywaną uczniom oraz życzył siły i wytrwałości w dalszej pracy.

W części artystycznej nasi uczniowie przyznali nauczycielom nagrody ,,Lwy Siódemki” w różnych kategoriach. Podziękowali im w ten sposób za trud włożony w ich wychowanie i edukację. Podczas akademii uczniowie mieli okazję zaprezentować na scenie swoje talenty recytatorskie, muzyczne oraz taneczne. W solowych występach świetnie sobie poradziły Maria Kwiatkowska z kl. VII a oraz Gabriela Jura z kl. V a. Niepowtarzalny klimat stworzyli swoimi recytacjami wierszy Bartłomiej Pianka z kl. V b i Franciszek Wrona z kl. VI b. Niezwykłe poruszenie na widowni wywołali uczniowie klas VIII a oraz V a, którzy brawurowo zatańczyli ,, Belgijkę’’. Swoje wspaniałe umiejętności taneczne zaprezentowały także nasze szkolne cheerleaderki w składzie: Maja Gradzik, Wiktoria Męcik, Julia Nierobiś oraz Karolina Ponicka z kl. VII b. Całą uroczystość z wielką klasą poprowadzili: Hanna Świerczyńska i Franciszek Wrona z kl. VI b, a także Jagoda Trybuła i Wiktor Wala z kl. VII b. Na scenie zaprezentowała się także, w utworze muzycznym dedykowanym wszystkim wychowawcom, grupa uczniów z kl. V a. Akademia przebiegała w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a piękna scenografia podkreśliła jej niecodzienny charakter.