Inauguracja roku szkolnego 2024/2025

2 września 2024 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Podczas tej uroczystości powitaliśmy nowego dyrektora szkoły pana Adama Krawczyka oraz wicedyrektora szkoły panią Idę Tamiołę. Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się pod hasłem  „Witajcie                     w Siódemce”, które oczywiście nawiązywało do znanej wszystkim piosenki „Witajcie w naszej bajce” zaczerpniętej z  „Akademii Pana Kleksa”. Wykonała ją grupa uczniów z klas VI b: Rozalia Jaworska, Magdalena Grzyb, Hanna Świerczyńska, Milena Radecka i VII b: Paulina Deska, Jagoda Trybuła, Ignacy Całko i Mikołaj Cubała. Podczas pięknej akademii uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty i uzdolnienia. Uroczystość uświetnił pokaz taneczny naszych utalentowanych cheerleaderek: Karoliny Ponickiej, Julii Nierobiś, Mai Gradzik oraz Wiktorii Męcik. Uzdolniona muzycznie uczennica klasy VII a, Maria Kwiatkowska, zaśpiewała nastrojową piosenkę zespołu ,,Kwiat Jabłoni”, a Gabriela Jura z klasy V a urzekła zebranych grą na skrzypcach. Całą uroczystość   z wielką klasą poprowadzili Julia Jakóbczyk i Patryk Sojda z klasy VIII b. Część artystyczna zakończyła się krótkim wspomnieniem września 1939 roku i uczczeniem poległych minutą  ciszy. Podczas akademii zabrał głos pan dyrektor Adam Krawczyk, który życzył wszystkim uczniom dużo sukcesów w nauce i sporcie, odkrywania talentów i rozwijania pasji.

Uroczystość uświetnili goście: pan Mateusz Maciejewski – dyrektor Akademii RKS Raków, pan Michał Nowak – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków, ks. Marek Olejniczak – proboszcz parafii pw. św. Melchiora Grodzieckiego, pani Katarzyna Deska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz oczywiście Rodzice naszych uczniów.

Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 była także wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych. Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z nauką, życzymy powodzenia, wielu sukcesów, pozytywnej energii oraz zdobywania  nowych umiejętności.

Za nami dwa miesiące beztroskich, wspaniałych wakacji. Nie tak łatwo pożegnać piękne   plaże, górskie ścieżki i niesamowite przygody. Pamiętajmy jednak o tym, że dobre, miłe i piękne chwile przydarzają się nam nie tylko w czasie letniego wypoczynku, ale także mogą nas spotkać podczas tego roku szkolnego w ,,Siódemce”.