Spotkanie z olimpijczykiem

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Jakubem Jelonkiem- sportowcem, chodziarzem, olimpijczykiem z Pekinu i Rio de Janeiro. Pan Jakub w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej sportowej karierze, a także o ścieżce, jaką muszą przechodzić sportowcy, aby uczestniczyć w największych imprezach sportowych na świecie m.in. w igrzyskach olimpijskich. Wizycie towarzyszyła wystawa poświęcona Polakom na igrzyskach olimpijskich, o której opowiedział Pan Maciej Hupa-zastępca prezesa Regionalnego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie. Gościem honorowym spotkania była Pani Dyrektor Joanna Ziółkowska-Nowak oraz Dariusz Kapinos-Radny Miasta Częstochowy. Nasi uczniowie należą do osób dociekliwych, dlatego pytań i bystrych spostrzeżeń, było co nie miara. Być może wśród naszych uczniów znajdzie się przyszły olimpijczyk. Tego wszystkim uczestnikom życzył Pan Dariusz Kapinos, a my dołączamy się do Jego słów.