By droga do szkoły była zawsze bezpieczna

23 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy II a mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wzięli bowiem udział w zajęciach zorganizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie. Na początku dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną. Następnie zdobytą wiedzę nasi uczniowie sprawdzali w praktyce na nowoczesnych symulatorach. Mieli również okazję do przypomnienia sobie i utrwalenia, jak bezpiecznie i skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Najwięcej jednak zadowolenia sprawił dzieciom symulator treningu i kontroli czasu reakcji, dzięki któremu drugoklasiści mogli sprawdzić, jaki mają refleks. Na zakończenie wszyscy uczestnicy tych warsztatów otrzymali elementy odblaskowe.

Dla naszych uczniów z pewnością była to bardzo cenna lekcja, gdyż wrócili bogatsi o wiedzę i umiejętności dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.