Koniec stycznia w naszej szkole to czas wspomnień o „Czapkinsie”. Tomasz Mackiewicz kiedyś chodził do tej naszej szkoły, jest jej absolwentem. Dziś, po sześciu latach od Jego wyprawy na Nanga Parbat, z której niestety nie wrócił przypomnieliśmy postać Tomka naszym uczniom – młodym ludziom, w większości uczniom oddziałów sportowych, uczniom, którzy na co dzień przekraczają granice – bólu, wysiłku, zmęczenia, zniechęcenia, sukcesu, porażki, odczuć związanych z tym, że ktoś jest lepszy, że ja teraz jest najlepszy. Jak uporządkować te wiadomości i odpowiedzieć na pytanie: kim był Tomasz Mackiewicz? Przemysław Pietroń, znajomy Tomasza, powiedział: „On był o pułap wyżej niż cała szara rzeczywistość. Dużo w życiu przeszedł i zrozumiał, co jest ważne i co ważniejsze.” Tomasz Mackiewicz to człowiek, dla którego pasja oznaczała życie, oznaczała wolność. Według Niego „Życia nie mierzy się sumą oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech…”.
Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ są ludzie, którzy chcieliby, aby pamięć o Nim trwała. Są oni koleżankami i kolegami z klasy Tomasza Mackiewicza. Byli uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie i mimo upływu lat i różnych dróg życiowych utrzymywali ze sobą kontakt. Ich życzeniem było uczcić pamięć Tomasza Mackiewicza poprzez zawieszenie tablicy pamiątkowej na murach naszej szkoły, której byli absolwentami.
Jest nam niezmiernie miło, że jak co roku byli razem z nami zaproszeni goście – pan Witold Mackiewicz, tato Tomasza oraz koledzy ze szkolnej ławy „Czapkinsa”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne wspomnienie Tomasza Mackiewicza, polskiego himalaistę, który pokochał Nanga Parbat i patrzy na nas z jej szczytu.
Szkolny Konkurs Czytelniczo – Plastyczny odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz klasy VI-VII.
Zadaniem uczestnika Konkursu było wykonanie ilustracji do wybranego utworu K. I. Gałczyńskiego:
Ø Klasy IV-V – Ilustracje do utworów: „Strasna zaba”, „Dlaczego ogórek nie śpiewa”, „Pieśń o fladze” – Format A4
Ø Klasy VI-VII – Ilustracje do utworów: „Zaczarowana dorożka”, „Kronika olsztyńska”, „Pieśń o fladze” – Format A3
Zwycięzcy Konkursu:
v I miejsce Aleksandra Markuszewska uczennica klasy 6a – kategoria wiekowa – klasy VI-VII
v I miejsce Julia Kwiecień uczennica klasy 5a – kategoria wiekowa – klasy IV-V
v II miejsce Jakub Golibroda uczeń klasy 4c
v III miejsce Laura Nowaczyk uczennica klasy 4a
v Wyróżnienie Rozlia Jaworska uczennica klasy 5b
v Wyróżnienie Hubert Błaszczykowski uczeń kasy 5c
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców konkursu odbędzie się podczas obchodów w szkole „Dni Patrona Szkoły” (po feriach, w drugiej połowie lutego).
Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na szkolnej wystawie: „Konstanty Ildefons Gałczyński – patron naszej szkoły”.
Jest jeszcze możliwość nabycia po cenach wywoławczych części rzeczy, które nie zostały wylicytowane podczas środowej aukcji. Wszyscy zainteresowani mogą kupić tez rzeczy w świetlicy szkolnej od 07:00 do 16:30 pon-pt.
Karnawał to miła, pełna wrażeń tradycja przepełniona zabawą i muzyką. 19 stycznia 2024 r. w ,,Siódemce’’ odbył się, oczekiwany, bal karnawałowy klas 1-3. Tego dnia już od rana w szkole pojawiły się kolorowe, bajkowe postacie, a sala gimnastyczna zamieniła się w niezwykłą salę balową. Na początku głos zabrała pani dyrektor Joanna Ziółkowska – Nowak, która w ciepłych słowach zwróciła się do naszych najmłodszych uczniów, życząc im udanej zabawy. Wszyscy obecni bawili się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach. Nauczyciele oraz uczennice klasy ósmej urozmaicali bal ciekawymi zabawami, zagadkami, układami tanecznymi, które sprawiły dzieciom wiele radości. Nie mogło oczywiście też zabraknąć pokazu mody karnawałowej, podczas którego każde dziecko mogło zaprezentować swój strój przed społecznością szkolną. Uczniowie byli przebrani za bohaterów znanych bajek, filmów. Można więc było spotkać wróżki, królewny, motylki, strażaków, policjantów, piratów, superbohaterów – nie sposób tutaj wymienić wszystkich. Dzieci spędziły miło czas w radosnej, zabawowej atmosferze. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
18 stycznia 2024 r. uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się do klubu Politechnik na spektakl pt. ,,Baśnie Andersena” w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. Hans Christian Andersen jako główny narrator prowadził nas przez swój niezwykły świat baśni. Spektakl ten to adaptacja trzech znanych baśniowych opowieści H. Ch. Andersena, czyli: ,,Świniopasa”, „Nowych Szat Króla” oraz ,,Brzydkiego Kaczątka”. W przedstawieniu pojawiły się elementy teatru lalek, teatru maski oraz wyśmienita gra żywego aktora na scenie. Nie zabrakło też cudownej muzyki. Piękne dekoracje, niesamowite stroje, gra świateł, muzyka i dialog aktorów z publicznością – to wszystko zabrało nas do świata fantazji i niezwykłej przygody. Spektakl teatralny dostarczył uczniom wiele niesamowitych emocji oraz wspaniałych wrażeń. Teatr oglądany na żywo był dla nas wszystkich prawdziwą, niezapomnianą ucztą duchową.
Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów, uczniów klas 4-8, uczniów klas 1-3 z rodzicem/opiekunem oraz pracowników SP7 na szkolną licytację na rzecz 32.Finału WOŚP, która odbędzie się 17 stycznia w godzinach 09:00-12:00 na sali gimnastycznej (2 piętro).
Podczas aukcji będzie można wylicytować poniższe rzeczy:
21 grudnia odbył się finał zbiórki żywności i artykułów dla częstochowskiego schroniska i organizacji wspierających potrzebujące zwierzaki. Wzięliśmy udział w podsumowaniu akcji ,,Charytatywnie dla zwierząt” której organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych, a współorganizatorami stowarzyszenia Aktywna Częstochowa i Częstokocham oraz Młodzieżowa Rada Miasta. Podczas całej akcji zebrano ponad 2 tony karmy, koce, leżanki i innych artykułów. Celem akcji było wsparcie czworonogów ze schroniska oraz pomoc w codziennej opiece nad zwierzętami organizacjom, które działają na terenie miasta. Z rąk Prezydenta Miasta Częstochowa Krzysztofa Matyjaszczyka otrzymaliśmy podziękowanie za zaangażowanie i udział w akcji. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w zbiórkę.
Uczeń klasy 2a Szymon Dorobisz zdobył II miejsce w VIII POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Choinka – pachnący, wigilijny gość” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Wyspiańskiego w Częstochowie.
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.