CENA OBIADÓW ZA MIESIĄC KWIECIEŃ 2022

CENA OBIADÓW ZA MIESIĄC KWIECIEŃ 2022
17 x 4zł = 68zł

 płatne do 10.04.2022r.
WPŁATY ZA OBIADY NALEŻY PRZEKAZAĆ NA KONTO
42 1030 1104 0000 0000 9325 3001
Z DOPISKIEM: IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA I MIESIĄC, ZA KTÓRY JEST WPŁATA

NIEOBECNOŚCI W SZKOLE NALEŻY ZGŁASZAĆ TELEFONICZNIE BĄDŹ MEILOWO I TYLKO WÓWCZAS MOŻNA JE ODLICZAĆ.

„Matematyka, to jakiś kosmos” – Dzień Matematyki 2022

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego przedmiotu. Udział w grach i zabawach matematycznych ma bowiem na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka przecież może być przyjemna i dawać radość.
Inicjatorem Światowego Dnia Matematyki była w 2007 roku organizacja ,,World Education Games’’. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku uczestniczyło w nim prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce jego pierwsze obchody odbyły się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Organizatorzy co roku zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Zwłaszcza tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przede wszystkim przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.
Także uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli możliwość przekonać się, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. W tym roku hasło przewodnie obchodów Dnia Matematyki brzmiało Matematyka, to jakiś kosmos. Uczniowie Siódemki podczas lekcji matematyki rywalizowali ze sobą, rozwiązując ciekawe zadania związane tematycznie z kosmosem. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Na zdjęciach można obejrzeć przykładowe zadania rozwiązywane przez uczestników klasowych turniejów.

WARSZTATY W OSIKOWEJ DOLINIE

W dniu 17 marca uczniowie  klas pierwszych wzięli udział w warsztatach  rękodzieła w Osikowej Dolinie w Koziegłowach.
Z pomocą doświadczonych instruktorek wykonywali z łyka osikowego sylwetki kurczaków oraz kolorowe kwiaty. Wszyscy zapoznali się z historią Osikowej Doliny i osikowego drzewa. Dzieci miały okazję heblować, skręcać, kleić. Każdy zabrał ze sobą swoją pracę oraz zakupione w sklepiku pamiątki wykonane z drzewa osikowego.

WIOSNA, ACH TO TY !

Wiosna to pora roku kolorowa i radosna. Z takimi właśnie nastojami uczniowie klas I-III świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas spaceru dzieci poszukiwały oznak wiosny oraz obserwowały zasadzone jesienią żonkile w ramach akcji „Żonkilowe Pola Nadziei”. W każdej klasie odbył się również konkurs na „Najciekawszy strój wiosenny”. Pokaz mody wiosennej był bardzo emocjonujący i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Pracując w grupach uczniowie przygotowali także prace plastyczne „Łąka pełna kwiatów”. Był to dla wszystkich bardzo udany dzień pełen niezapomnianych chwil.

Sukces sportowy Natana Kantorysińskiego

Z przyjemnością informujemy, że Natan Kantorysiński uczeń klasy 4 b naszej szkoły został najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzik w XXI Finale Ligii Taekwondo Olimpijskiego Wesołek Cup, który odbył się 26.03.2022 w Śremie.

Serdecznie gratulujemy Natanowi i trenerowi Robertowi Kantorysińskiemu oraz życzymy dalszych sukcesów:

 

Miejskie Igrzyska młodzieży szkolnej w pływaniu

25 marca na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Niepodległości odbyły się Miejskie Igrzyska młodzieży szkolnej w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa grupa: Wiktoria Marcjanek startowała w stylu motylkowym na 50m zdobyła I miejsce, Nadia Łągiewka w stylu grzbietowym na 50m zajęła I miejsce, Bartosz Morawiec w stylu klasycznym na 50m zajął II miejsce i Oliwia Czerwik w stylu dowolnym na 50m zajęła VI miejsce. Gratulacje dla startujących.

SZKOLNY KONKURS REGIONALNO – FOTOGRAFICZNY

ZAPARASZAMY UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE

REGIONALNO -FOTOGRAFICZNYM:

„Znane i nieznane perełki Częstochowy, regionu i okolic naszego miasta.”

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie zdjęć ciekawych miejsc z regionu i okolic naszej miejscowości.

Do każdego zdjęcia należy dołączyć krótki opis:

  • nazwa miejsca: miejscowość, ulica, informacja gdzie znajduje się wybrane przez ucznia miejsce.
  • krótkie uzasadnienie zachęcające do zobaczenia wybranego miejsca naszego regionu (dlaczego wybrałem/łam to miejsce)- ok. 3-6 zdań.

Prace należy przesłać na adres:

mantosiewicz@sp7.czest.pl w terminie do 12.04.2022r.

Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.

Zapraszam do udziału w konkursie,

Regulamin Szkolnego Konkursu Znane i nieznane perełki Częstochowy, regionu i okolic naszego miasta

nauczyciel biblioteki – Małgorzata Antosiewicz

Sukces uczennicy klasy VIII b Julii Trąbczyńskiej w Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Wokalnym „English Through Art”

Jedna z naszych czołowych lekkoatletek, Julia Trąbczyńska udowodniła 24 marca 2022r. iż sport idzie w parze z nauką zdobywając tytuł laureata i zajmując I miejsce w  Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Wokalnym „English Through Art” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Julia recytowała fragment komedii Williama Shakespeare pt. „As you like it”  najpierw po angielsku, a następnie po polsku. Swoimi umiejętnościami recytatorskimi, znajomością języka angielskiego, interpretacją tekstu oraz przygotowanym strojem uczennica podbiła serca jurorów i pokonała innych uczestników.


 

Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów:)

Opiekun konkursu: Katarzyna Sobieraj

WĄSY MARSZAŁKA

18 marca obchodziliśmy w naszej szkole imienny Marszałka Józefa Piłsudskiego. Chcąc utrwalić pamięć o tym wielkim twórcy naszej niepodległości, jak co roku uczniowie klas zapoznali się z życiorysem Józefa Piłsudskiego oraz wykonali wąsy. Dodatkowo w świetlicy szkolnej znajdowała się foto budka, w której uczniowie oraz nauczyciele mogli zrobić sobie zdjęcie. Dzień ten obchodziliśmy pod nazwą „Wąsy Marszałka”.