Bieg Pamięci „Szarych Szeregów” w Częstochowie

27 września z okazji 82 rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego w Częstochowie zorganizowany został Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Naszą szkołę reprezentowały trzy patrole pięcioosobowe:
Marcel Zawada, Antonina Wąsik, Lena Gawron, Nadia Pająk, Janek Matyjaszek, Jagoda Trybuła, Mateusz Kluźniak, Paulina Deska, Wiktoria Męcik, Natan Kantorysiński, Jacek Kowalik, Antek Pietrasiak, Ignacy Całko, Julia Jakubczyk Karolina Ponicka.
Bieg rozpoczął się o godzinie 10 na placu Pamięci Narodowej, a zakończył o godzinie 12.30 na Starym Rynku. Patrole startowały z mapą i zdobywały określone punkty. Bieg miał formę zbliżoną do gry terenowej. Wszyscy spisali się znakomicie.

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Pamiętamy 1981

Pamiętamy 1981

 

W tym roku przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, dlatego nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”. Jego głównym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego  przeżywania tej rocznicy. W ramach projektu będziemy realizować szereg działań mających na celu upamiętnienie tamtych tragicznych wydarzeń.

Koordynator projektu: Katarzyna Kosmala

Złote sztafety Siódemki

Sztafeta to jedna z najbardziej efektownych i emocjonujących konkurencji w lekkiej altetyce. Na własnej skórze mogli to odczuć zawodnicy naszej szkoły, którzy wzięli udział w Festiwalu Sztafet zorganizowanym przez Szkolny Związek Sportowy. Nasza reprezentacja w Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt zajęła 1 miejsce. Wpływ na to miała sztafeta 4x100m w składzie: Paulina Deska, Amelia Młynarczyk, Jagoda Trybuła i Zuzanna Sztacherska oraz sztafeta szwedzka 100-200-300-400 w składzie: Emilia Majewska, Natalia Walaszczyk, Zuzanna Pietrasińska, Weronika Wójtowicz. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt złoty medal również trafił w ręce Siódemki. Dziewczęta wystąpiły w sztafecie 4x100m w składzie: Wiktoria Dądela, Wiktoria Marcjanek, Nadia Łągiewka, Daria Łukaszewska oraz w sztafecie olimpijskiej w składzie: Julia Kubik, Julia Trąbczyńska, Martyna Cendrowska, Zuzanna Gradoń. Pomimo tego, iż reprezentacja chłopców była najmłodsza wśród wszystkich drużyn, chłopcy wywalczyli brązowe medale. Skład reprezentacji: Wiktor Wala, Miłosz Piasecki, Mateusz Pędziwiatr, Kryspin Michalik – sztafeta 4x100m. Skład sztafety szwedzkiej: Jakub Kluźniak, Eryk Staniec, Adrian Jargosz, Jan Matyjaszek. Wyjątkowym gościem na zawodach była Pani Dyrektor Joanna Ziółkowska-Nowak, która nie od dziś jest najwierniejszym kibicem naszej utalentowanej młodzieży. Jesteśmy z Was dumni !!!

GŁOSOWANIE NA PROJEKTY Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Zachęcamy do głosowania na projekty realizowane z Budżetu Obywatelskiego:

Projekt Ogólnomiejski numer 378

Budowa boiska wielofunkcyjnego na Rakowie 

– Projekt o charakterze dzielnicowym numer 379

Rewitalizacja sali gimnastycznej wraz z sanitariatami w VI Liceum Ogólnokształcącym.

Głosowanie trwa od 20 września do 30 września 2021roku

Wejdź na stronę: http://www.konsultacje.czestochowa.pl, oddaj swój głos i pozwól dzieciom realizować swoje marzenia.

XXXIII Złota Mila Częstochowy

Wrzesień sympatykom biegania na pewno kojarzy się z biegiem ulicznym Złota Mila. W tym roku szkolnym zgodnie z obostrzeniami w zawodach mogło wziąć udział 500 zawodników. Reprezentacja naszej szkoły liczyła, aż 75 osób w różnych kategoriach wiekowych. Już na początku sportowej przygody uczniowie musieli przejść trudny test charakteru i to nie z powodu biegu, lecz fatalnej pogody, która przywitała nas w piątkowy poranek. Jeden i drugi test zawodnicy z Siódemki zdali celująco. Zajmując czołowe lokaty sprawili, że nasza szkoła zajęła 1 miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych szkół. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli: Magdalena Grzyb, Adrian Wachowicz, Amelia Młynarczyk, Wiktor Wala, Emilia Majewska, Natalia Walaszczyk, Zuzanna Gradoń, Martyna Cendrowska. Na drugim stopniu podium uplasowali się: Paulina Deska, Miłosz Piasecki i Weronika Wójtowicz. Na trzecim miejscu znaleźli się: Jagoda Trybuła, Mateusz Pędziwiatr, Wiktoria Marcjanek, Daria Łukaszewska oraz Adrian Jargosz. Można powiedzieć, że spadł na nas deszcz medali, ale taki „deszczyk” to my lubimy. Gratulacje lekkoatleci !!!

Wojewódzki Finał Ligi Młodzików U16

Wspaniałym sukcesem mogą się pochwalić uczennice klas sportowych, które w barwach klubu sportowego CKS Budowlani wywalczyły brązowe medale podczas finału ligi młodzików, który odbył się w Raciborzu. Julia Trąbczyńska i Julia Kubik startowały w biegu na 100m. Martyna Cendrowska oraz Zuzanna Gradoń mierzyły się z dłuższym dystansem 600m, Wiktoria Dądela walczyła o punkty w biegu na 80 ppł, a Wiktoria Marcjanek w biegu na 300m. Dziewczyny znalazły się również w składzie dwóch sztafet 4x100m. Wyniki dziewcząt przełożyły się na wysokie punkty, które doliczone do punktów całej reprezentacji klubu pozwoliły zawodnikom stanąć na trzecim stopniu podium. Gratulujemy determinacji i zaangażowania !!!

Narodowe Czytanie 2021 w Szkole Podstawowej nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego w Częstochowie

W dniu 3 września 2021 w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wideokonferencji WOM:

Czytamy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej


Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa.

W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

W 2018 roku Para Prezydencka zaprosiła do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. W 2019 roku lekturą Narodowego Czytania były Nowele polskie – zbiór 8 utworów autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego.

W 2020 roku lekturą Narodowego Czytania jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

MAMY JUŻ OPIEKUNÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

Opiekunki SU

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Dnia 16 września 2021 roku odbyły się w Siódemce wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas IV- VIII wybrali w demokratycznych wyborach nauczycieli, którzy będą opiekowali się Samorządem Uczniowskim w latach 2021-2023. Kadencja opiekunów zgodnie z regulaminem trwa 2 lata. W obecności przedstawicieli uczniów zliczone zostały głosy oraz sporządzony został protokół z wyborów.

Wybranymi opiekunkami zostały Panie:
Katarzyna Sobieraj uzyskując 37 głosów
oraz Ida Tamioła zdobywając 33 głosy.
 

Dowiedzieliśmy się, że Panie wspólnie przez kilka lat pełniły już tą  funkcję i są  bardzo wdzięczne za zaufanie i za nasze głosy. Z pewnością nas nie zawiodą ;).
W kolejnym tygodniu (od 20  do 25 września) trwać będzie kampania wyborcza uczniów chcących aktywnie działać w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego.

 

Jeśli jesteś operatywny, kreatywny i pełen pomysłów kandyduj do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Możesz zostać:
przewodniczącym,  wiceprzewodniczącym  lub sekretarzem. Zgłoś się do opiekunów, nakręć spot czyli krótki filmik przedstawiający Twoją osobę oraz program wyborczy.
28 września odbędą się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku, przedstawiającego działalność Samorządu Uczniowskiego przez dwa ostatnie lata.

Samorząd uczniowski – film

DZIEŃ KROPKI W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

 

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału. Każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent zauważy.
Z tej okazji uczniowie klas I – III  uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle, które są symbolem talentów.