Prosimy o oddanie głosu na nasze projekty i pomoc w uzyskaniu jak największej liczby głosów i realizacje projektów, które przyczynią się do rozwoju Dzielnicy Raków.
6 września 2019 roku rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Jednym z projektów biorących udział w konkursie jest „Dwutorowa bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią do skoku w dal SP nr 7” – zadanie Numer 110:
Zadaniem projektu jest powstawanie nowoczesnych obiektów sportowych dających okazję czynnego wypoczynku, promowania zdrowego trybu życia. Szkoła dodatkowo jest miejscem jednoczącym lokalną społeczność, jest więc dobrą lokalizacją inwestycji sportowych. Bezpieczne obiekty sportowe to również zachęta do uprawiania sportu, który jest narzędziem walki z otyłością, wadami narządu ruchu, odciągania młodzieży od gier komputerowych – problemów tak powszechnych i tak częstych wśród młodych ludzi. Musimy i chcemy z tym walczyć, dlatego uważamy, że inwestycja w nowoczesne obiekty sportowe to inwestycja w przyszłość mieszkańców miasta Częstochowa.
Jest to zadanie ogólnomiejskie.
Zapraszamy również do głosowania na zadanie dzielnicowe Numer 305 „Raków na rowery”
Celem projektu jest udostępnienie dzieciom do lat 15 z dzielnicy Raków rowerów, ponieważ nie każde dziecko posiada swój sprzęt. Zadaniem projektu jest promowanie zdrowego trybu życia, zachęta do jazdy na rowerze, zachęcenie młodzieży. Na rowerze lepiej poznaje się swoją okolicę dzielnicę. Jazda na rowerze to nie tylko przyjemna aktywność, ale również czynnik wpływający na nasze zdrowie umysłowe i fizyczne. Dajmy dzieciom możliwość skorzystania z tej formy rekreacji. Inwestycja obejmuje zakup : – 10 rowerów – 10 kasków – 10 sztuk kamizelek odblaskowych – 2 pompki stacjonarne.
Jest to zadanie dzielnicowe.
Głosowanie odbywa się do 25 września 2019 roku i jest możliwe na cztery sposoby:
– Przez Internet na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl;
– W stacjonarnej komisji do głosowania mieszczącej się w Pałacu Ślubów, pokój 32, ul. Focha 19/21;
– W mobilnym punkcie do głosowania według harmonogramu;
– W miejscu zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby pisemnie, osobiście, mailowo lub telefonicznie do Referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.